Czy okulary zerówki psują wzrok?

Czy okulary zerówki psują wzrok?

Zmiana wizerunku to coś, co może poprawić samopoczucie oraz poczucie pewności siebie. Nawet niewielkie zmiany w wyglądzie, takie jak podcięcie włosów, czy delikatny makijaż mogą sprawić, że każda kobieta poczuje się bardziej atrakcyjna, niż przed dokonaniem zmian. Noszenie okularów jeszcze kilka lat temu kojarzyło się z czymś niemodnym i przestarzałym. Obecnie każdy marzy o tym, by chociaż na chwilę poczuć się jak zupełnie ktoś inny, dzięki zastosowaniu takiego gadżetu. Pomóc mogą w tym okulary zerówki. Niektórzy uważają jednak, że noszenie ich może być szkodliwe. Czy jest to prawda?

Czy okulary zerówki psują wzrok?

Ten modny dodatek coraz częściej wykorzystywany jest zarówno w codziennych, jak i w oficjalnych stylizacjach. Warto pamiętać, aby dbać o ich dobry wygląd oraz o to, by były czyste i nie były porysowane. Noszenie czystych okularów zerówek nie wpływa w żaden sposób na oczy. Nie mają one żadnych właściwości korygujących wzrok. To jedynie dodatek do stylizacji jak pasek, czy apaszka. Niestety warto pamiętać, aby nie nosić ich codziennie. Oko bardzo szybko może przyzwyczaić się do ochrony przed pyłkami i kurzem, jaką stanowią szkła zerówki, dlatego długotrwałe ich noszenie może spowodować przyzwyczajenie się oczu i występowanie pieczenia i drażliwości oczu.

Jak wspomóc swój wzrok?

W celu poprawy swojego wzroku nie trzeba tak naprawdę robić zbyt wiele. Wystarczą regularne wizyty u okulisty, noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV oraz niedotykanie okolic oczu. Przydatne mogą być również suplementy na wzrok, które zawierają dużą dawkę melatoniny. Czy to ma sens? Oczywiście, jeżeli preparat stosowany jest regularnie i w optymalnych dawkach zaleconych przez producenta. Warto wiec o tym pamiętać.  Coraz chętniej po suplementy na wzrok sięgają osoby starsze oraz osoby, które pomimo noszenia okularów korekcyjnych, chciałyby poprawić ostrość i jakość swojego widzenia. Warto zaznaczyć, że takie preparaty są stosunkowo tanie, a ich działanie potwierdzone zostało w licznych badaniach naukowych na całym świecie.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments