XCCR rebreather – czym kierować się wybierając kurs?

XCCR rebreather – czym kierować się wybierając kurs?

XCCR rebreather – czym kierować się wybierając kurs?

Co sprawia, że sympatycy nurkowania często zapisują się na kurs dotyczący realizacji tej czynności na obiegu zamkniętym? Jest kilka powodów. Między innymi fakt, że można wykonywać tę czynność dłużej w porównaniu z innymi wariantami. Nie bez znaczenia jest to, że nurkowanie odbywa się także głębiej, co dla wielu ludzi jest jednym z głównych czynników. Warto też zaznaczyć, że nurkowanie na obiegu zamkniętym jest naprawdę bardzo bezpieczne. Trzeba jednak od podszewki poznać XCCR rebreather. Umożliwiają to rozmaite kursy. Czym kierować się wybierając takie szkolenia?

Profesjonalizm kadry przeprowadzającej zajęcia

Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na kurs, który będzie prowadzony przez prawdziwych fachowców. Najczęściej takie informacje można bardzo szybko sprawdzić. Dzięki temu dowiecie się, kto będzie przeprowadzał zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Najlepiej, aby były to osoby, które mają spore doświadczenie w nurkowaniu i potrafią w ciekawy sposób przekazywać wiedzę na zagadnienia związane z tym tematem.

Ilość godzin teoretycznych i praktycznych

Należy uwzględnić również ilość godzin teoretycznych i praktycznych. Często dzieje się tak, że kursy dotyczące takiego sprzętu jak XCCR rebreather mają bardzo podobne warunki finansowe. Po zagłębieniu się w regulamin konkretnego szkolenia można jednak dowiedzieć się, że w jednym miejscu ilość godzin wiedzy teoretycznej jest stosunkowo mniejsza niż w drugiej lokalizacji itp. Tak samo trzeba sprawdzić skalę realizacji zajęć praktycznych. Dobry kurs powinien posiadać obie te opcje.

Wiedza teoretyczna jest niezbędna, aby poznać między innymi jednostkę, techniki nurkowania na obiegu zamkniętym, techniki poruszania się pod wodą czy podstawowe procesy awaryjne itp. Praktyka to oczywiście możliwość wcielenia zdobytych umiejętności w życie. Istotne jest to, aby ilość godzin była możliwie jak największą. Dzięki temu w większym stopniu poszerzycie swoje kwalifikacje związane z takim nurkowaniem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments