Wykładzina PCV na płytki

Wykładzina PCV na płytki
  • Wprowadzenie

Wykładziny to szybki sposób na wyłożenie podłogi lub jej całkowitą zmianę. Jest odporna na ścieranie, więc będzie służyć przez długie lata. Dostosowana jest do miejsc, w których odbywa się ciągły ruch. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów okładzin, a także świetnych imitacji. Do wyboru jest również wykładzina PCV jedno lub kilkuwarstwowa. Zaletą wykładzin jest również to, że wytłumiają hałas związany z odgłosem kroków. Jest również niepalna, więc okładzina nadaje się również do miejsc publicznych. W dodatku wykładzina PCV jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Wykładzina

Wykładzina

Jednym z rodzai wykładzin są panele winylowe. Również one odznaczają się szybkim i prostym montażem. Panele są wodoodporne, również tłumiące kroki. Ogrzewanie podłogowe nie przeszkadza do zastosowania w pomieszczeniach paneli winylowych. Do wyboru są świetne imitacje drewna bądź betonu, nadające się do kuchni lub salonu. Panele te mają dwie warstwy – podkład korkowy oraz warstwa z estetycznym wzorem. Panele winylowe dostępne są w wersji samoprzylepnej oraz w systemie „click” (panele nie są przytwierdzone do podłogi na stałe). Oba sposoby są łatwe w montażu. Przy wyborze paneli winylowych, należy zwrócić uwagę na grubość warstw. Od tego czynnika zależy czy panele są trwałe, co wiąże się z ich odpornością na ścieranie.

 

Stare płytki, mocno trzymające się podłogi wcale nie muszą być usuwane. Oszczędność czasu, pieniędzy i kolejnego remontu zawarta jest właśnie w wykładzinach PCV. Możliwe jest kładzenie nowej podłogi na starą. Więc jak się do tego zabrać? Pierwszym krokiem jest ocena szerokości oraz głębokości fugi między płytkami. Ten czynnik zmusza nas do wybrania grubszej wykładziny, która nie będzie się zapadać w miejscach fug. Kolejnym, ważnym krokiem jest dokładne oczyszczenie płytek, ponieważ wykładzina PCV może nie przykleić się do zakurzonych lub zapylonych płytek ceramicznych. Efektem źle wyczyszczonych płytek są pęcherze powietrza, powstające miedzy płytkami, a wykładziną PCV.

Następnym krokiem jest dopasowanie wykładziny do danej powierzchni podłogi, rozkładając ją na czyste już płytki. Wykładzinę należy zakupić w większym wymiarze, niż dane pomieszczenie. Większa wykładzina daje szanse na świetne dopasowanie, a jej przycinanie nie będzie ograniczone. Wykładzinę należy dopasować do wszystkich szczelin, krawędzi, aby nie dopasowywać materiału PCV w nieskończoność. Złe dopasowanie oraz przycięcie równa się kolejnemu zakupowi wykładziny. Do przycinania wykładziny zaleca się użycie noża do tapet. Do położenia kleju dyspersyjnego (za pomocą packi), warto złożyć wykładzinę w połowie, bez konieczności wynoszenia jej z pomieszczenia. To samo należy zrobić z drugą częścią wykładziny. Po rozłożeniu kleju na powierzchnię płytek, należy szczelnie docisnąć wykładzinę PCV do podłoża za pomocą korkowej płyty.

Po wyschnięciu kleju, wykładzina PCV jest już gotowa do użytku.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments