Wózki paletowe – podstawowe informacje o popularnych paleciakach ręcznych

Wózki paletowe – podstawowe informacje o popularnych paleciakach ręcznych

Chociaż na rynku znajdziemy wiele paleciaków, to właśnie ręczne wózki paletowe cieszą się największą popularnością. Oczywiście, w dobie szeroko pojętej globalizacji prym wiodą narzędzia nieco bardziej zautomatyzowane… Paleciaki jednak mają w sobie „coś wyjątkowego”. Oczywiście, do ich obsługi potrzebny jest pracownik. Praca z ręcznym wózkiem paletowym nie jest jednak trudna. Samo szkolenie sprowadza się do czterech przycisków i zasad bezpieczeństwa.

Co to są ręczne wózki paletowe?

Wiele osób wie, co to są i do czego służą wózki paletowe, jednakże tylko garstka z nich jest w stanie powiedzieć to własnymi słowami. Ręczne wózki paletowe to nic innego jak wyspecjalizowane wózki magazynowe z dodatkowym ręcznym unoszeniem ładunku oraz ręcznym pchaniem. Logicznym jest fakt, że do obsługi tego typu sprzętu wymagany jest pracownik.

Wózek paletowy

Wózek paletowy

Gdzie znajdą zastosowanie ręczne wózki paletowe?

Ręczne wózki paletowe nie bez powodu cieszą się tak wielkim zainteresowaniem Odbiorców. Można śmiało stwierdzić, że znajdą one zastosowanie w niemal każdej branży. Wózki paletowe ręczne stanowią podstawowe wyposażenie małych i dużych hal magazynowych oraz hal produkcyjnych, a także sklepów – nie tylko wielkich hipermarketów jak Tesco czy Auchan, ale również nieco mniejszych Biedronek i Lidlów, a także dyskontów typu Żabka, Fresh bądź Małpka Express.

Do czego służą ręczne wózki paletowe?

Niezwykle popularne w dzisiejszych czasach ręczne paleciaki – tak jak inne wózki paletowe, niekoniecznie ręczne – służą do załadunku, przewożenia oraz rozładunku towaru. To właśnie one pozwalają szybko i sprawnie transportować palety między dwoma wybranymi punktami.

Gdzie jeszcze znajdziemy wózki paletowe?

Niewiele osób wie – zwłaszcza tych, które nie miały styczności ze sprzętem tego typu – że wózki paletowe znalazły zastosowanie nie tylko na magazynach, halach produkcyjnych czy w sklepach. Paleciaki są również kluczowym wyposażeniem wielu samochodów transportowych. Tak jak wspomniano w akapicie wyżej, to właśnie one ułatwiają sprawny i wygodny załadunek i rozładunek towaru.

Ręczne wózki paletowe znajdziemy również w miejscach pracy, w których – ze względu na metraż czy inne utrudnienia – nie można wykorzystywać czołowych wózków widłowych. Prym wiodą wtedy ręczne wózki paletowe z krótkimi widłami – do 800 milimetrów, a także ręczne wózki paletowe z masztem, zwane również ręcznymi wózkami paletowymi wysokiego podnoszenia.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments