Umięśnieni żyją dłużej cz.1

Umięśnieni żyją dłużej cz.1

Badania naukowe wykazują, że rozwinięta masa mięśniowa Jest ważna nie tylko ze względu na niewątpliwe walory estetyczne, zwiększone poczucie własnej wartości, czy też po prostu wykazywanie się na co dzień większą silą…

Tkanka mięśniowa jest ogromnie ważna jako składnik naszego organizmu. Jeden kilogram tkanki mięśniowej zużywa 70-100 kcal energii na dobę, tylko w celu utrzymywaniu jej przy życiu w spoczynku. Każda wykonana praca zwiększa oczywiście ten wydatek energetyczny. Dlatego osoby umięśnione wykazują zmniejszoną skłonność do odkładania tkanki tłuszczowej. Dobrą metodą odchudzania jest zwiększanie masy mięśniowej przy jednoczesnym ograniczeniu liczby spożywanych kalorii do 1500-2000 kcal na dobę w zależności od masy ciała.

Ćwiczenia aerobowe czy siłowe?

Kulturyści, którzy w momencie przygotowań do zawodów drastycznie zmniejszają obciążenie i zwiększają liczbę powtórzeń popełniają błąd, który prowadzi do znacznych spadków masy mięśniowej. Kulturyści zawodowi podczas tego etapu przygotowań używają sterydów anabolicznych, które chronią tkankę mięśniową przed zmniejszaniem się, jednak moje rozważania dotyczą tylko i wyłącznie osób uprawiających kulturystykę bez sterydów. Tak więc tajemnica ładnej sylwetki tkwi w odpowiednich ćwiczeniach z dużym obciążeniem oraz w diecie.

Ćwiczenia aerobowe mają większe znaczenie w wypadku „kulturystyki sterydowej”. Taki kulturysta może pozwolić sobie na 2 godziny ćwiczeń aerobowych dziennie, zachowując przy tym siły na ćwiczenia anaerobowe oraz chroniąc masę mięśniową. W wypadku „naturalnych” kulturystów sytuacja nie jest taka prosta. Ćwiczenia aerobowe w okresie przygotowań będą pozbawiały organizm energii potrzebnej do ćwiczeń anaerobowych oraz powodowały spadek masy mięśniowej. Poza ym należy pamiętać, że 45 minut szybkiego marszu na bieżni to równowartość spalonej energii równej dwom kromkom chleba posmarowanym cienko masłem z cienkimi plasterkami szynki. Łatwiej jest zatem stosować dietę, niż stosować ćwiczenia aerobowe.

 

Spis treści:

Umięśnieni żyją dłużej cz.1

Umięśnieni żyją dłużej cz.2

Umięśnieni żyją dłużej cz.3

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments