Projekt domu wykonany przez architekta

Projekt domu wykonany przez architekta

To właśnie architekt Kraków jest osobą, która opracowuje projekty domów, a następnie udostępnia możliwość ich zakupu dla osób, które noszą się z myślą o budowie własnego lokum. Zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup gotowego, już dostępnego projektu zamiast wykupienie realizacji tworzenia takiego projektu pod klucz. Tym bardziej, że biura projektowe posiadają bardzo wiele naprawdę interesujących projektów, które mogą sprostać wielu oczekiwaniom i potrzebom.

Domy jednorodzinne – jakie są najbardziej poszukiwane? 

Zdecydowanie najpopularniejsze są te projekty domów, które dedykowane są do zamieszkania przez jedną rodzinę i posiadają powierzchnię użytkową w okolicach 100 m2. Zazwyczaj domy te nie zakładają podpiwniczenia, gdyż jego budowa wiąże się z dużymi kosztami. Są to budynki parterowe, które dodatkowo posiadają poddasze użytkowe, które można zaadaptować do własnych potrzeb. W takich domach dość duży nacisk kładzie się na kwestie energooszczędności budynku. Wiele biur projektowych posiada nawet specjalną kategorię takich projektów domów, które określane są mianem energooszczędnych, a nawet pasywnych.

Co w takim domu powinno się znaleźć? 

Oczywiście, absolutnym hitem wnętrzarskim jest wygospodarowanie jednego, dużego pomieszczenia pod pokój dzienny połączony z kuchnią. Pomieszczenie to, z którego od razu można dostać się na taras jest tak zwaną strefą dzienną domowników. Strefę nocną natomiast aranżuje się na poddaszu, gdzie jest miejsce na sypialnie oraz łazienki.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments