Osuszanie budynków- jak pozbyć się wilgoci z domu?

Osuszanie budynków- jak pozbyć się wilgoci z domu?

Niekorzystne zjawisko, jakim są zawilgocone ściany, mają bardzo zły wpływ na nasze zdrowie oraz konstrukcję budynku. Gdy zauważymy ślady wilgoci w naszym domu, trzeba podjąć działania i pozbyć się nieproszonego gościa.

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, to odkrycie przyczyny zawilgoconych ścian oraz wyeliminowanie jej. Może być to niesprawna wentylacja pomieszczeń, awaria wodociągowa lub niewłaściwa termoizolacja naszego domu. Następnie trzeba przystąpić do odpowiednich napraw. Istotne jest wybranie ekipy, na której można polegać i która wykona pracę tak, jak należy. Może ona korzystać z kilku metod pozbywania się wilgoci. Najpopularniejszy sposób to iniekcja krystaliczna, który polega na usuwaniu wilgoci kapilarnej, czyli podciąganej z gruntu do fundamentów. W murze drążone są kanaliki iniekcyjne, do których aplikowana jest specjalistyczna mieszanina. Rozprzestrzenia się ona i tworzy pionową izolację fundamentów. Z kolei iniekcja termiczna polega na wierceniu otworów w murach i następnie wtłaczanie w nie strumienia gorącego powietrza. Ciepły podmuch odwilgaca i osusza ściany. Następnie wydrążone otwory wypełnia się żywicą metylosilikonową, która skutecznie będzie chronić przed wilgocią. Iniekcja krystaliczna jest metodą szybką- trwa zaledwie kilka godzin.

Pozbywanie się wilgoci ze ścian ma na celu przywrócenie pomieszczenia do stanu użytkowego i ograniczenie zniszczeń oraz czynników chorobotwórczych. Osuszanie budynków pomoże zniwelować skutki zalania, awarii czy powodzi.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments