Odzież uliczna – młodzieżowa moda

Odzież uliczna – młodzieżowa moda

Odzież uliczna – młodzieżowa moda

Dlaczego odzież uliczna wzbudza tak wielkie emocje ?

Odpowiedź na to pytanie jest praktycznie oczywista, gdyż wystarczy spojrzeć na zdjęcia takiej odzieży ulicznej, aby poważnie się nad nią zastanowić. Wywołuje ona u nas bardzo skrajne emocje.

Nie ma tutaj żadnych wątpliwości, iż ten rodzaj ubioru, zwanego odzieżą uliczną nie jest przeznaczony dla każdego i może wywołać różnego rodzaju emocje, w zależności od sposobu postrzegania świata przez danego odbiorcę.

Kto nosi odzież uliczną ?

Zwykle odzież uliczna noszona jest najchętniej przez osoby, należące do grup kibicowskich, które dzięki niej mają szansę na pokazanie swojej odmienności i różnorodności na tle innych środowisk. Odzież ta sprawia więc, że wyglądają innaczej i można ich odrazu dostrzec na ulicy, o co im właśnie chodzi.

Widząc taką odzież, zastanówmy się czy to naprawdę coś aż tak złego. Młodzież zawsze lubiła się czymś wyróżniać. Dawniej być może posiadanie swojego stylu nie było takie łatwe. Wynikało to z tego, że po prostu nie było zbyt wielu możliwości co do wyboru ubioru. Dzisiaj jednakże każda grupa osób może posiadać swój własny styl, co spowodowane jest różnorodnością możliwości, jakie istnieją wokół nas.

Odzież uliczna

Odzież uliczna

Oczywiście odzież uliczna może się komuś podobać, albo wręcz przeciwnie. Niemniej jednak nie jesteśmy w stanie powstrzymać tej różnorodności i chęci wyróżnienia się na tle innych. Każda grupa młodych osób posiada swój własny styl i przypatrywanie się jej w związku z tym może zostać źle odebrane. Istotne jest, aby zaakceptować tę różnorodność, bowiem wszyscy nie musimy wyglądać tak samo, a właśnie ta indywidualność w ubiorze młodzieży sprawia, że nasza ulica jest bardzo kolorowa i coraz ciekawsza pod wieloma względami. Monotonia potrafi zabić naszą kreatywność. Dlatego czasami warto zaakceptować coś, co jest tak naprawdę nieuniknione. Tym bardziej, jeżeli sami jako młodzi ludzie pragnęliśmy się jakoś wyróżnić.

 

 

 

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments