Odzież patriotyczna – nowy trend na rynku odzieżowym

Odzież patriotyczna – nowy trend na rynku odzieżowym

Trendy modowe są widoczne na ulicach polskich miast. Na próżno szukać na nich spodni dzwonów, bufiastych koszul czy wysokich trampek, czyli rzeczy, które aktualnie nie królują na światowych wybiegach. Inspiracje modowe są na ogół uniwersalne i powtarzalne w każdym kraju. Ostatnimi czasy pojawiła się jednak alternatywa dla ubrań z sieciówek znanych na całym świecie. Jest to odzież patriotyczna, która zawładnęła ulicami polskich miast. Taki fenomen na rynku odzieżowym podyktowany jest różnymi czynnikami i warto przyjrzeć się temu zjawisku.

Patriotyzm w modzie

Odzież patriotyczna

Odzież patriotyczna

Szacuje się, że rynek odzieży patriotycznej w Polsce jest wart kilkanaście milionów. Dobrym zobrazowaniem skali zjawiska jest sprawdzenie ilości osób obserwujących profile sklepów z odzieżą patriotyczną na Facebooku – najpopularniejsze marki mają nawet 250 tysięcy łapek w górę. Do rozwoju branży przyczyniają się coraz huczniej obchodzone święta narodowe, międzynarodowe imprezy sportowe i pogłębiająca się świadomość i wiedza historyczna Polaków. Czym jednak jest tak naprawdę noszenie odzieży patriotycznej?

Hołd bohaterom

Dla większości konsumentów odzież militarna jest pewnego rodzaju upamiętnieniem przelanej krwi za wolność przez starsze pokolenia. Inni upatrują w tym możliwość uczczenia poświęcenia swoich przodków i szerzenie prawdy historycznej. W końcu odzież patriotyczna daje możliwość identyfikowania się z grupą społeczną, która szanuje wartości tradycyjne, polską kulturę oraz wspiera patriotyzm w obecnych czasach.

Wspieranie polskich marek

Ważnym elementem całej idei odzieży patriotycznej jest produkcja, zakup materiałów i cała dystrybucja na terenie Polski. Kupując odzież patriotyczną możemy mieć pewność, że wspieramy rozwój rodzimego rynku i pieniądze trafią do portfeli polskich przedsiębiorców, co przekłada się na wzrost inwestycji w kraju.

Nauka dla pokoleń

Z pewnością szeroko dyskutowany temat odzieży dla patriotów prowokuje do dyskusji, pogłębiania wiedzy o historii Polski a także pokazuje, że patriotyzm w czasach wolności jest możliwy.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments