Na czym polega echo serca?

Na czym polega echo serca?

Echo serca to inaczej mówiąc echokardiografia, która polega na badaniu serca, dzięki wykorzystaniu zjawisk echa ultradźwięków USG. Echo serca jest badaniem, które pozwala nam nieinwazyjnie zbadać i ocenić budowę oraz działanie zastawek serca, a także dokonać pomiaru wielkości komór, oraz ich pracę. Jest również badaniem, które pozwala diagnozować różnego rodzaju wady serca.

Czy echo serca to badanie bolesne?

Badanie, jakim jest echo serca jest najważniejszym badaniem, które wykonywane jest przez kardiologa i wykonywane jest wielokrotnie. Można je powtarzać, ponieważ nie daje ono żadnych skutków ubocznych. Jest to nieinwazyjna metoda badania serca.

Najczęściej badanie wykonujemy na zlecenie, które otrzymujemy od kardiologa. Za wykonanie takiego badania będziemy musieli zapłacić około 200 zł. Opis całego badania może być przekazany dla pacjenta w formie drukowanej albo na dysku lub innym przenośnym urządzeniu. Wszystko zależy od tego, jakim sprzętem dysponuje dana pracownia wykonująca badanie.

Diabetolog

Diabetolog

Kiedy wykonuje się echo serca?

Kiedy cierpimy na poważne choroby takie jak niedokrwienie serca albo zawał mięśnia sercowego lub zapalenie wsierdzia to wtedy najczęściej wykonuje się kilkukrotnie echo serca. Opole to miasto, w którym znajdziemy wiele specjalistycznych miejsc pozwalających nam na wykonanie takiego badania, aby wykryć wrodzone lub nabyte wady.

Wykonanie tego specjalistycznego badania pozwoli nam na rozpoznanie przyczyn, gdy wyczuwamy szmery serca albo zaburzenia rytmu lub też niewyjaśniona bóle w klatce piersiowej. Jest to badanie niezastąpione, kiedy chcemy zaobserwować niewydolność niedokrwienia serca albo niewydolność zapalną. Umożliwia nam również ocenić funkcję dużych naczyń żylnych oraz tętniczych.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments