Na co zwrócić uwagę, aby znaleźć odpowiednią pracę?

Na co zwrócić uwagę, aby znaleźć odpowiednią pracę?

Choć na rynku pracy jest bardzo dużo ofert to znalezienie dobrej posady wcale nie jest prostą sprawą. Często wynika to z dużej liczby kandydatów na stanowisko, zwłaszcza w renomowanej firmie. Aby przebić się przez grono innych osób ubiegających się o etat trzeba się czymś wyróżnić, zwrócić na siebie uwagę osób rekrutujących.

Dobrze napisane CV to połowa sukcesu

CV jest dokumentem, który decyduje czy kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Należy zatem dobrze odrobić zadanie i rzetelnie go napisać. Informacje jakie podajemy muszą być prawdziwe, nie dopuszcza się błędów ortograficznych oraz interpunkcyjnych. To samo dotyczy listu motywacyjnego (jeśli pracodawca go oczekuje). Oba dokumenty muszą być czytelne – zbyt wiele niepotrzebnych informacji działa niekorzystnie na rzecz ubiegającego się o etat.

Gdzie szukać ofert?

Najprostszą drogą jest wyszukiwanie ofert na portalach internetowych – jeśli chcemy podjąć pracę w konkretnym mieście można wpisać w wyszukiwarce np „Oferty pracy Przeworsk”, a wtedy podświetlą nam się różne propozycje. Dla tych co mają więcej czasu polecamy udać się do siedziby potencjalnego pracodawcy osobiście.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Po zaproszeniu na dalszy etap rekrutacji trzeba dokładnie przestudiować dokumenty aplikacyjne – należy pamiętać co napisaliśmy w CV i LM. Dobrze jest wcześniej zasymulować rozmowę, tak aby być przygotowanym na najbardziej niezręczne pytania. Odpowiedni strój i zachowanie są obowiązkowe, nawet przy ubieganiu się na mniej znaczące stanowisko. Eleganckie ubranie i uśmiech na twarzy zrobi dobre wrażenie, a wtedy łatwiej otrzymać posadę.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments