Jak wyczyścić żyrandol? Poznaj nasze sposoby!

Jak wyczyścić żyrandol? Poznaj nasze sposoby!

Oświetlenie jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia domu, wielu z nas posiada również oświetlenie ogrodowe. Tak, jak pozostałe dodatki, gromadzi na sobie warstwy kurzu. Co zatem zrobić, aby dokładnie je wyczyścić? O tym dowiesz się w poniższym tekście.

 

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, pamiętaj o wyłączeniu zasilania, Bezpieczeństwo to podstawa. Warto również zwrócić uwagę, czy Twój producent żyrandoli nie zawarł w instrukcji użytkowania przeciwwskazań do użycia niektórych preparatów.

 

Jak czyścić żyrandol kryształowy?

 

Często zawiera w sobie wiele drobnych elementów. Jego czyszczenie jest zatem dość pracochłonne. Warto być w tej kwestii systematycznym i choćby raz w tygodniu przetrzeć kurz np. za pomocą miotełki. Raz na miesiąc/dwa zdejmij żyrandol z sufitu. Umieść go wannie lub pod prysznicem i przemyj przy pomocy wody wymieszanej z płynem do mycia naczyń. Nie czekaj do wyschnięcia. Przygotuj roztwór wody z octem (jedna łyżeczka octu na litr wody) i przetrzyj nim kryształki, co doda im blasku. 

 

Czym myć żyrandol z mosiądzu?

 

Ten rodzaj lamp najprościej wyczyścisz z pomocą roztworu wody i spirytusu. Po namoczeniu i dokładnym odciśnięciu ściereczki przemyj delikatnie powierzchnię żyrandola.

 

Jak wyczyścić lampy szklane?

 

Są one bardzo podatne na zakurzenie, Już niewielka warstwa kurzu jest widoczna i sprawia wrażenie, jakby źródło światła było osłabione. Do jej wyczyszczenia użyj wody z płynem do mycia naczyń. Lampy te wymagają polerowania, Możesz wykorzystać ściereczkę bawełnianą i zrobić to ręcznie lub wodę z octem. W przypadku drugiej opcji po zmoczeniu pozostaw do wyschnięcia.

 

Czego użyć do żyrandola z drewna?

 

Do jego przemycia użyj wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Po tej czynności wytrzyj żyrandol do sucha, Zapobiegnie to wchłanianiu wody. Dzięki paście np. na bazie wosku pszczelego Twoja lampa odzyska dawny blask.

 

Pamiętaj o żarówkach

 

Po wykręceniu przetrzyj je bardzo delikatnie wodą z mydłem. Wytrzyj do sucha przy użyciu bawełnianej ściereczki.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments