Jak przygotować się do przeglądu rejestracyjnego?

Jak przygotować się do przeglądu rejestracyjnego?

Zanim pojedziemy na przegląd rejestracyjny naszym samochodem, warto pobieżnie sprawdzić jego stan. Dzięki temu unikniemy negatywnego wyniku badania na przykład za przepaloną żarówkę. Czasami warto dodatkowo pojechać do mechanika, żeby sprawdził on nasz auto przed badaniem przez diagnostę. W ten sposób będziemy pewni swego gdy udamy się na przegląd.

Sprawdzanie warto rozpocząć od rzeczy najbardziej oczywistych. Rzućmy więc okiem na opony, czy któraś z nich nie jest nadmiernie zużyta. Zobaczymy to po styku bieżnika z charakterystycznymi wypustkami, które znajdują się w zagłębieniach. Następnie przejdźmy do oświetlenia zewnętrznego. Włączmy wszystkie światła i obejdźmy auto wokół. Jeżeli jakakolwiek żarówka nie świeci, wymieńmy ją zanim celem naszej drogi będzie stacja diagnostyczna Lublin jak również wiele innych dużych miast ma mnóstwo kierowców, którzy jeżdżą z niesprawnym oświetleniem zewnętrznym. Stąd też diagności na badaniu technicznym zwracają baczną uwagę na to, czy wszystkie światła w naszym aucie działają.

Jeżeli posiadamy dość wiedzy technicznej i podnośnik lub garaż z kanałem, możemy sprawdzić spód naszego auta. Szukajmy miejsc gdzie rdza zrobiła spustoszenie, ponieważ dziury w progach lub podłodze na pewno będą powodem do oblania przeglądu. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, warto odwiedzić warsztat i zlecić mechanikowi sprawdzenie stanu pojazdu i dokonanie niezbędnych napraw. Oszczędzi nam to sporo czasu w przypadku, gdybyśmy z powodu usterki mieli otrzymać negatywny wynik przeglądu.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments