Jak dużo białka musi być w codziennej diecie?

Jak dużo białka musi być w codziennej diecie?

Jak dużo białka musi być w codziennej diecie?

Należy wyraźnie podkreślić, że w naszej codziennej diecie nie może brakować białka. Wszystko dlatego, że jest to jeden z najważniejszych makroskładników, który spełnia gro funkcji w organizmie. Między innymi dodaje energii, buduje mięśnie, a także generuje procesy metaboliczne. Jak dużo powinno być tego elementu? Czy sportowcy, którzy trenują i kładą główny nacisk na siłę powinni spożywać więcej białka?

Jak wygląda przeciętne zapotrzebowanie?

Białko Olimp

Białko Olimp

Warto zwrócić uwagę na fakt, że tego aspektu nie powinno się pod żadnym pozorem traktować po macoszemu. Zbyt mała, a także zbyt duża ilość białka powodują, że po prostu organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Przeciętny dorosły człowiek musi spożywać około od 0,5 g do 1 g białka na każdy kilogram ciała. Jeśli zatem ważycie 80 kg, to powinniście dostarczać do organizmu od 40 g do 80 g tego składnika – każdego kolejnego dnia. Wtedy możecie liczyć na to, że białko results będzie odpowiednio spełniało swoje funkcje i właściwie wywiązywało się z zadania. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że najlepsze są produkty stanowiące pełnowartościowe źródła białka. To na przykład mleko, produkty mleczne, jajka, ryby czy mięso.

Osoby trenujące muszą spożywać więcej białka

Zastanawiacie się czy osoby, które regularnie trenują muszą spożywać więcej tego składnika? Jak najbardziej tak! Szczególnie dotyczy to ludzi, którzy główny nacisk kładą na elementy siłowe. Chcecie szybciej przybrać na masie mięśniowej? W takim razie warto kupić białko results pod postacią odpowiednich suplementów. Warto wiedzieć, że takie dorosłe osoby powinny przyjmować około 2 g białka na każdy kilogram ciała. Jeśli trenujecie przede wszystkim sporty wytrzymałościowe, to należy spożywać od od 1,4 do 1,5 g białka na kilogram ciała. W niektórych przypadkach ta wartość dochodzi nawet do 3,5 g białka na każdy kilogram ciała (dzieje się tak na przykład w przypadku trenowania kulturystyki). W takiej sytuacji często sama dieta nie wystarcza i trzeba stosować po prostu odżywki.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments