Horoskop 2012 cz.1

Z horoskopem w miesięczniku Własny Biznes Franchising jest jak z filmem Kevin sam w domu na Polsacie – co roku obiecujemy sobie, że to już ostatni raz, bo ile można bawić się we wróżkę, a i tak w końcu przepowiednie biznesowe wkradają się na strony styczniowego numeru. Tym razem w namiocie cyganki ze szklaną kulą zasiadają celebryci biznesu.

Baran

Barany powinny w 2012 roku rozładowywać służbowe stresy na siłowni, aby uniknąć nerwobóli. Jeżeli firma Barana przetrwa spadki zamówień, to z pewnością nie zmruży on oka ze względu na niepokojące wahania kursów walutowych, a co za tym idzie – raty kredytu we frankach. Bez obaw, nawet utrata dachu nad głową nie powinna być dla niego specjalnie dotkliwa, wszak Barany to typy towarzyskie, uwielbiające przebywać głównie poza domem. Najlepszym biznesem dla Baranów będzie firma w branży budowlanej albo wykończeniowej. Choćby taka, jaką ma Szwed Ingvar Kamprad, założyciel IKEI. Przykład niezbyt chlubny, bo jak się ostatnio okazało Kamprad podczas wojny sympatyzował z nazistami, ale niestety -czołowych biznesmenów spod tego znaku ze świeczką szukać.

Byk

Byk to typowy finansista – zamiast ciężkiej pracy w pocie czoła woli spekulację, grę na giełdzie i hazard na rynku walutowym. Ponieważ w tym roku huśtawka na rynkach będzie większa niż zwykle, Byki na swoich inwestycjach mogą przejechać się też bardziej niż zwykle. Powinny więc zamienić inwestowanie na uczciwy biznes. Niech to będzie coś nudnego i pozbawionego ryzyka, jak pralnia albo fryzjer. Najbogatszy polski Byk to Leszek Czarnecki, właściciel m.in. Getin Holding. Szklana kula mówi nam, że w 2012 roku nie wyda żadnej książki, bo w 2011 wydał dwie. I na razie starczy.

Bliźnięta

Zapracowane Bliźnięta w nowym roku mają sporą szansę znaleźć dodatkową pracę, jednak wcale nie ku swojej uciesze, a raczej by związać koniec z końcem w czasie kryzysowej zapaści. Dwoista natura zodiaku pozwoli im poradzić sobie z mnogością spadających znienacka problemów. Czyli, np. rozpad strefy euro, bankructwo Grecji i spadek PKB w Polsce na raz – to dla nich pikuś. Spod Bliźniąt jest Andrzej Czernecki, kiedyś poseł Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, dziś przede wszystkim właściciel firmy High Tech Lab, czołowej w świecie producentów nakłuwaczy i lancetów. Nie chcemy wiedzieć, do czego służy ani jedno, ani drugie, ale w 2012 roku pewnie przyda się przekłuć parę baniek.

 

Spis treści:

Część I: http://www.footgolfpoland.pl/horoskop-2012-cz-1/
Część II: http://www.footgolfpoland.pl/horoskop-2012-cz-2/
Część III: http://www.footgolfpoland.pl/horoskop-2012-cz-3/
Część IV: http://www.footgolfpoland.pl/horoskop-2012-cz-4/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments