Czym dysponować powinien optyk?

Czym dysponować powinien optyk?

Odpowiednia wiedza i sprzęt

Każdy optyk przyjmujący pacjentów na pewno powinien posiadać odpowiednią widzę, ale nie tylko. Przydadzą mu się także praktyczne umiejętności z zakresu samej optyki oraz korekcji wszelkich wad wzroku. Oczywiście konieczna jest także kaseta okulistycznaKaseta okulistyczna jest także nazywana kasetą soczewek próbnych. Na chwilę obecną posługują się nią także optometryści. Kaseta okulistyczna zawiera cały komplet w oprawkach specjalnych z uchwytami, które ułatwiają manipulację.

Co znajdziemy w kasecie okulistycznej?

Kaseta Okulistyczna

Kaseta Okulistyczna

Na pewno w każdej kasecie okulistycznej znajdziemy soczewki sferyczne. Chodzi o soczewki dodatnie oraz ujemne (po dwie sztuki), soczewki cylindryczne dodatnie oraz ujemne (po dwie sztuki), pryzmaty jak i także elementy dodatkowe. Wśród elementów dodatkowych możemy wyróżnić: filtr czerwony, filtr zielony, cylinder Maddoxa, przysłonę ze szczeliną stenopeiczną, przysłonę z otworem stenopeicznym oraz nieprzeźroczystą przysłonę dla zasłaniania niebadanego oka.

Co więcej do kompletu należeć powinna także oprawa próbna jak i także zestaw skrzyżowanych cylindrów. Musimy jednak mieć  na względzie, że do badania refrakcji są konieczne tablice z optotypami do dali oraz do bliży. Mając do dyspozycji kasetę, optyk jak najbardziej będzie mógł sprawdzić oraz zaprezentować jednocześnie klientowi skuteczność działania okularów, które wykonać zamierza. W przypadkach uzasadnionych powinien dokonać poprawek odpowiednich, aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments