Czy biura rachunkowe muszą posiadać kasę fiskalną?

Czy biura rachunkowe muszą posiadać kasę fiskalną?

Prowadzenie swojego interesu często związane jest z dopełnieniem wielu obowiązków ciążących na właścicielach. Niedopełnienie takich wymogów grozić może poważnymi sankcjami prawnymi i finansowymi. Osoby chcące założyć biuro rachunkowe nie za bardzo wiedzą, czy muszą posiadać kasę fiskalną, czy też mogą się na co dzień bez niej obyć. Jeśli biuro rachunkowe świadczy usługi wyłącznie dla firm, wtedy też posiadanie takiej kasy nie jest koniecznością. Tyczy się to jednak tylko tych biur, które współpracują z firmami, trzeba o tym bezwzględnie pamiętać.

Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe

Co z usługami świadczonymi dla osób nieposiadających działalności gospodarczej?

Inną sprawą są usługi świadczone dla osób, które nie posiadają swojej działalności gospodarczej. Zależne jest to od dwóch podstawowych kryteriów:

  • zakresu usług, które są świadczone dla takich klientów,
  • całkowitej wysokości obrotu, który uzyskało się za dany rok podatkowy.

Jak widać w niektórych przypadkach będzie trzeba zainstalować kasę fiskalną. Nie da się tego w żaden sposób obejść. Kasę będzie trzeba posiadać, gdy wysokość obrotu będzie wyższa niż 20 tysięcy złotych za rok podatkowy.

Prowadzenie usług podatkowych – co wtedy?

Problemem może być także prowadzenie usług podatkowych. Jeśli są one świadczone dla klientów, wtedy także kasa fiskalna w biurze rachunkowym będzie potrzebna. Widać więc, że trzeba zbadać sprawę od podszewki, aby dokładnie wiedzieć na czym się stoi i czy trzeba inwestować w kasę fiskalną, czy może taki zakup można sobie darować. Wiele zależy tutaj od właścicieli biur rachunkowych, muszą zdecydować jakie świadczą usługi, do kogo będą one skierowane, itd. Wysokości obrotu nie da się jednak przewidzieć, chociaż można przeprowadzić wstępne założenia z tym związane, w pierwszym roku działalności wiele biur nie przekracza progu 20 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje na temat działania biura rachunkowego można znaleźć na stronie http://prawnopodatkowy.pl/, tak aby porównać sobie stworzoną przez siebie ofertę i dowiedzieć się, czy kasa w danym przypadku będzie potrzebna.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments